ارگ جدید > اخبار
جشن خرما در ارگ جدید


نقاش صبا چمنها آراست و فراش خزان ورقها افشاند ، توپ طلایی شهریور به نیمه راه می رسد و جایی همین نزدیکی ها در همسایگی کویر ، دست به دست مهربانی می دهیم و همزمان با فصل برداشت خرما ، طبق سنت هرساله آیین سپاس از نعمات بیکران  خداوند را از 18 شهریور تا 23 شهریور ماه به جای می آوریم .


جشن خرما مراسمی است که توسط مدیران منطقه و همزمان با شروع احداث شهرک ارگ جدید در سال ۱۳۷۲ پایه گذاری شده و پیش از آن چنین مراسمی هرگز برگزار نمی شد. از آنجا که همه ساله مراسم مختلفی همچون جشن خرمن، گلاب گیری و … در کشور برگزار می شود، این انگیزه در ذهن مدیران مجموعه تقویت شد که در فصل برداشت خرما جشنی به خاطر آن برپا شود. به این ترتیب این جشن از همان ابتدای شروع عملیات احداث شهرک ارگ جدید و با حداقل امکانات برگزار شد و هر ساله با توسعه شهرک و افزایش امکانات، با شکوه و گستردگی بیشتری برگزار می شود. جشن خرما شامل برنامه های متنوع تفریحی و ورزشی، جنگ های شادی شبانه با حضور برجسته ترین هنرمندان کشور، آتش بازی، کنسرت های موسیقی در تالار پرستو، مسابقات ورزشی از جمله دوچرخه سواری و قایق سواری زوج های جوان در دریاچه، تئاتر خیابانی ویژه کودکان و مسابقات بادبادک، جشنواره فیلم های سینمایی و برنامه های متنوع دیگر است.


 همچنین امکانات گسترده مجموعه همچون باشگاه سوارکاری، استخرهای سرپوشیده و روباز، سالن های سرپوشیده و بیلیارد، شهربازی کودکان، کارتینگ و موتورسواری، پیست های اسکیت و دوچرخه سواری، رستوران های مختلف، هتل ۴ ستاره و ….. نیز در اختیار میهمانان و مسافرانی قرار می گیرد که به این منظور به منطقه سفر می کنند.


جدول برنامه ها و زمان اجرا 

نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت عمران ارگ می باشد.

حریم شخصی - ضوابط و شرایط سایت