ارگ جدید > اخبار
فرهنگسراي ارگ جديد محلي براي رشد كودكان


برنامه ریزی و توسعه شهرک های جدید از جمله اهداف بلندمدت مدیران در حوزه شهری می باشد. ایجاد شهرک های جدید علاوه بر آبادانی مستلزم فراهم نمودن امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی می باشد تا بستری باشد برای شناخت و پرورش استعدادها در تمامی زمینه ها.

در همین راستا مسئولین شهرک ارگ جدید  پس از تاسیس شهرک ارگ جدید مبادرت به ساخت فضای آموزشی جهت ارتقای سطح فرهنگی و آموزشی شهروندان نمودند. بدین منظور فرهنگسرای ارگ جدید  در سال 1383 تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود.


فرهنگسرای ارگ جدید یکی از مهمترین مراکز فرهنگی  و آموزشی در شهرک ارگ جدید می باشد که همه روزه برنامه های متنوع هنری ،ادبی ، آموزشی ،علمی ،ورزشی و غیره در آن برگزار می گردد.  برنامه‌ريزي و ساماندهي فعاليتهاي فرهنگي هنري به منظور اشاعه و گسترش فرهنگ وهنر، جذب و حمايت هنرمندان و فرهيختگان، كشف و پرورش استعدادهاي فرهنگي هنري و ايجاد فضاي مناسب براي حضور خانواده‌ها از مهمترين اهداف تأسيس اين فرهنگسرا بوده است .


این فرهنگسرا شامل کلاسهای متعدد و سالن وسیع کتابخانه می باشد که در آن حدود 5000 جلد از انواع کتاب در زمینه های مختلف از جمله (تاریخ،ادبیات ، هنر ، روانشناسی ،علوم پزشکی ،فلسفه،دینی،کامپیوتر و کتاب داستانهای مختص کودکان و غیره....) می باشد که ساکنین شهرک با مراجعه به فرهنگسرا می توانند از این امکانات استفاده نمایند.


عمده فعاليت فرهنگسراي ارگ جدید  در زمينه فعاليتهاي عمومي و شامل دوره‌هاي مختلف آموزشي، فرهنگي و هنري كسب مهارتهاي حرفه‌اي، نقاشی، موسیقی،خطاطی ،شیرینی پزی ، خیاطی ،پته دوزی ، ایروبیک ، یوگا ،ژیمناستیک ،کاراته ، خلاقیت، زبان ،کامپیوتر،روباتیک ، اسکیت سواری،خود آرایی ،تنیس و فوتسال می باشد. 


در این مکان سمینارهای متعدد روانشناسی، علمی و فرهنگی نیز برگزار می شود و همچنین به مناسبتهای مختلف برای دانش آموزان فرهنگسرا جشنهای گوناگون از جمله جشن روز دختر ،یلدا و غیره برگزار می گردد.


در حال حاضر این مکان به محلی برای سپری کردن اوقات فراغت خانواده ها و همچنین آموزش دوره های مختلف ، جهت فرزندان ایشان تبدیل شده است.


تعداد زیادی از ساکنین شهرک ارگ جدید و شهرستان بم جهت آموزش به فرهنگسرای ارگ جدید مراجعه می نمایند و طی چند سال اخیر افزایش زیادی  هم در دوره های آموزشی این فرهنگسرا و هم در تعداد هنرجویان به چشم می خورد .


طی امار در سال 1394 تعداد هنر جویان 475 نفر و در سال 1395، 682 نفر و در سال 1396 ، 1089 نفر در کلاسهای فرهنگسرا ثبت نام کرده اند که این نشانگر علاقه و رشد هنرجویان این فرهنگسرا می باشد .بر همین اساس دوره های آموزشی نیز در سالهای 1394 تا سال 1396 از 55 دوره به 77 دوره رسیده است .


یقینا فراهم کردن فضای آموزشی مناسب در رشد و تعالی هر شهری مهم بوده است و در چند سال اخیر مسئولین ارگ جدید  با تحت پوشش قرار دادن فرهنگسرا گامی بلند در جهت شهرک سازی با معیارهای فرهنگی و آموزشی و هنری برداشته اند .

نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت عمران ارگ می باشد.

حریم شخصی - ضوابط و شرایط سایت