ارگ جدید > اخبار
بازديد معاون اول رييس جمهور از ارگ جديد


دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور روز شنبه چهارم فروردین ماه 1397 باحضور در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید از فعالیت های مجموعه صنایع خودروسازی کرمان وخطوط تولید خودروهای شرکت کرمان موتور بازدید و خط تولید هیوندای اکسنت را افتتاح نمود.ایشان در ادامه از خطوط تولید محصولات شرکت های کرمان موتور، آرمان موتور شامل ( توسعه قطعات اگزوز،صندلی،ckdموتور ) و شرکت آرمان الکتریک شامل (دسته سیم و مانیتور) و شرکت قوای محرکه شامل (قطعات موتور) و شرکت ارگ نت (تولیدکننده برد الکترونیک) نیز بازدید بعمل آوردند.


شایان ذکر است در این برنامه فرماندار بم و جمعی از مدیران منطقه، معاون اول محترم رئیس جمهور را همراهی کردند و شاهد توضیحات مبسوط مدیران عامل شرکت ها و کارشناسان در زمینه نحوه شکل گیری خطوط و محصولات تولیدی بودند.


آقای مهندس شه بخش مدیر عامل صنایع خودروسازی کرمان در شروع مراسم برگزار شده در سالن پرستوی ارگ جدید ضمن خوشامدگویی به آقای دکترجهانگیری و مدعوین با تبیین فعالیت های صنعتی و تولیدی گروه اظهار داشت: صنایع خودروسازی کرمان در دی ماه سال 1369 برای واردات مدل های مختلف خودروهای دوو تأسیس و از سال 1373 فعالیت خود را در زمینه مونتاژ و ساخت خودرو آغاز کرد. پس از اعمال تحریم ها شرکت های خودروسازی کرمان موتور، مدیران خودرو، خودروسازان بم، کارمانیا، خودروسازان راین فعالیت های خود را با تولید خودروهای چینی برند لیفان، جک، چری، بی وای دی، جیلی وگریت وال ادامه داده و در دوران پسا برجام تولید محصولات هیوندای کره جنوبی آغاز گردید.ایشان تصریح کرد از شروع فعالیت دولت تدبیر وامید در سال 92تاکنون  مجموعا 415 هزار خودرو دراین منطقه تولید و عرضه شده و خودروسازان منطقه ویژه اقتصادی بم طی سال های مذکور اقدام به جذب مستقیم بیش از 10 هزار نیروی کار و متخصص نموده اند. همچنین باتوسعه فعالیتهای تولیدی سالانه حدود یک هزارمیلیاردریال حقوق و عوارض بابت(ارزش افزوده،گمرک، مالیات، بیمه شماره گذاری)به دولت پرداخت شده است.آقای مهندس شه بخش با برشمردن توانائی های موجود مجموعه شرکت های گروه در تأمین اقلام خودروهای تولیدی اظهار امیدواری کرد با توجه به شعار سال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، داخلی سازی هیوندای اکسنت بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا سال 1400 به چهل درصد خواهد رسید. همچنین بنا داریم ظرفیت تولید خودرو در ارگ جدید را به 350 هزار دستگاه ارتقاء دهیم. وی تصریح کرد کرمان موتور تصمیم دارد داخلی سازی برخی مدل های هیوندای را تاسقف 65 درصدبا مشارکت شرکت هیوندای افزایش دهد.


معاون اول محترم رئیس جمهور ضمن تقدیر از کارآفرینان، سرمایه گذاران و متخصصین و کارگران زحمت کش که این مجموعه صنعتی را بنا نهاده اند، ابراز نمود" زمانی که خودروسازی کرمان راه اندازی می شد من نماینده مجلس بودم وقتی آقای مرعشی گفتند میخواهیم این صنعت را در بم راه اندازی کنیم، گفتم مگر می شود؟ " ولی این عزیزان ایستادگی کردند و این صنعت را به این ظرفیت عظیم رساندند باید از افرادی که این پروژه ی افتخارآفرین را راه اندازی کردند قدردانی نمود. ما اگر توانایی کار نداریم نباید چوب لای چرخ کسانی بگذاریم که بیش از ده هزار نفر را مشغول کار کرده اند.ایشان اظهار داشت باید به محصولی که حاصل دسترنج کارگر و سرمایه گذار ایرانی است، احترام گذاشت و از آن حفاظت کرد. واقعیت این است هیچ کشوری به توسعه نخواهد رسید مگر اینکه برای تولیدات داخلی و سرمایه گذاران خود اهمیت ویژه ای قائل شود.وی با بیان اینکه ملت ایران اگر از تحریم ها و تهدید می ترسید امروز این جایگاه را نداشت، ابراز نمود پشتوانه ما تمدن کهن ماست و ایران یک کشور با عظمت است که به واسطه همین تمدن با دنیا تعاملی سازنده دارد برای مثال فقط با همین ارگ تاریخی بم می توان عظمت ایران را به رخ جهانیان کشید. 


سایر تصاویر : 1-2-3-4-5
نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت عمران ارگ می باشد.

حریم شخصی - ضوابط و شرایط سایت