ارگ جدید > اخبار
جشن خرما در ارگ جديد


با شروع خرماپزان و فصل برداشت محصول خرما از خاک حاصلخيز استان کرمان جشن سپاس از مائده هاي الهي (خرما) همانند سال هاي گذشته با همت مديران منطقه ويژه اقتصادي ارگ جديد در اين شهرك برگزار شد. جشن از تاريخ سوم شهريورماه شروع و  به مدت 6 شب به طول انجامیدکه با استقبال بسیاری از مردم که از شهرستانهای اطراف آمده بودند مواجه شد  .


    جشن خرما که هر ساله به پيروي از سنت ديرينه مردم بم در منطقه ويژه اقتصادی ارگ جـــديد برگزار مي شود، هم اکنون به صورت يکي از برنامه هاي تفريحي، فرهنگي مردم اين منطقه و استـــان هاي همــــــجوار همچون يزد، سيستان وبلوچستان و هرمزگان شناخته شده و گردشــگران بسياري جهــت بازديد راهي شهـــر ارگ جديد مي شوند.


 اين مراســـم با هـــدف ايــجاد روحـــيه نشاط، تحرک و همچنين معرفي امکانات بهينه و تسهيلات و توانمندي هاي منطقه ويژه اقتصادي ارگ جديد در شـهرك ارگ جــديـد برگزار شد. در طول برگزاري این جشن، بازديدکنندگان از برنامه هاي متعدد و متنوعي نظير برگزاري مسابقات مختلفي همچون قايقراني ، دوچرخه سواري، اجراي کنسرت موسيقي و همچنين برنامه هاي شاد و مفرح نظير تئاتر کمدي، اجراي عروسك هاي غول پيكر، نورافشاني و مسابقات ورزشي بهره مند شدند.


همچنین مهمانان از تمامی امکانات ارگ جدید که شامل هتل 4 ستاره ارگ جدید هتلی نوساز با امکانات مناسب رفاهی ،رستورانها با غذاهای لذیذ و متنوع ، امکانات ورزشی از جمله استخرهای سرپوشیده و روباز با محیطی مفرح و تمیز  برای خانمها و آقایان را فراهم كرده بود بهره مند شدند .


در ادامه اين مراسم مهمانان و مردمي كه از استان هاي مختلف براي اين جشن سنتي و ديرينه به ارگ جديد آمده بودند توانستند از مجموعه پیست سوارکاری استفاده نمايند . در اين راستا پيست سواركاري ارگ جديد بدين مناسبت با ارائه خدمات آموزشي به تشويق مردم براي حمايت از اين ورزش كهن پرداخت .


همچنين از ديگر امكانات اين مجموعه مي توان به پيست دوچرخه سواري اشاره كرد كه هم كودكان و بزرگسالان مي تواستند زير نظر مربيان مجرب از دوچرخه ها استفاده كنند و كل مجموعه را در مدت زماني بسيار كم مشاهده كنند و از مكان هاي ديدني آن لذت ببرند .


يكي ديگر از امكاناتي كه موجب شادي كودكان و بزرگسالان شده بود وجود سالن ورزشي با امكانات و تجهيزات ويژه اي بود كه شادي مهمانان را فراهم ساخته و باعث شده تا روزهايي كه در ارگ جديد سپري مي كردند را به خوبي پشت سر بگذارند 


و در آخر جنگ هاي شبانه اي بود كه با حضور هنرمندان بر گرمي لحظات اين روزها افزوده بود .

 

نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت عمران ارگ می باشد.

حریم شخصی - ضوابط و شرایط سایت